Září 2017

Valtice nebo Mikulov ... ?

10. září 2017 v 19:27 | Adaneth |  Různé
Další den jsme se rozhodli vyrazit do Valtic.
První věc, není zrovna jednoduché zaparkovat. Všude jste časově omezeni, nakonec jsme zaparkovali v boční ulici před paneláky.
Zámek je to krásný, o tom není pochyb, každopádně lidé v infocentru/pokladně zámku by mohli být příjemnější a sdílenější, když se jich někdo na něco zeptá a ne odsekávat, ¨Typu, co se mě ptáte, kupte a jděte.¨ Ale jeden super suvenýr jsem si tam koupila - Levandulový sirup. Je z něho báječná osvěžující limonáda (Sirupu použijeme jako každé jiné šťávy, přidáme kolečko citronu, trochu šťávy z citronu, já přidávám ještě lístečky máty, přidám led a celé to zaliji bublinkatou vodou - je výborná). Potom jsme se vyrazili juknout po zámku, na prohlídku jsme nešli, nějak nás zklamali na pokladně. Součástí areálu je ale vinotéka Salon, kde měli opravdu pěkné kousky, koupili jsme si zde krásné plakáty s odrůdy vína, jejich vůní a chutí a barvy. Už visí doma na stěně. J Pro tekutý suvenýr jsme si ale zašli do Vinotéky Chateau Valtice, kde tedy měli na výběr menší množství, ale zase na druhou stranu tam měli takové typy, které často nebývají - Sauvignon Blanc kupříkladu. Tím jsme ukončili prohlídku Valtic.

Další zastávkou se stal Mikulov. První pozitivní věc? Parkování za 10,-Kč / 1 hodina. My jsme si zaplatili 4 hodiny a úplně to stačilo. Byli jsme se podívat na Mikulovský zámek, který je pěkný. Ale co se týče suvenýrů, tak nic moc. To mají mnohem více v městském infocentru, kde mají i vcelku dost razítek. 😊 Právě tady na náměstí, kde jsme úplně viděli, jak zastavují ¨kachnu¨ z filmu 2 Bobule, jsme si sedli do kavárny na domácí limonádu a palačinku k obědu. Palačinka moc dobrá a jako domácí limonádu jsem si vybrala levandulovou (na základě toho jsem si ji začala dělat doma viz recept výše), . Ze zámku je ještě krásný výhled na Svatý kopeček. Tam jsme sice tentokráte nevylezli, říkali jme si, ať máme zase něco na příště. Tady jsme tentokráte náš dnešní výlet ukončili a vrátili se do našeho penzionu, abychom se zabalili, dali poslední večeři a odpočinuli si před jízdou do Beskyd.