Návštěva u Vlčka ...

20. srpna 2017 v 18:20 | Adaneth |  Různé
Další den jsme naše putování začali kousek od místa našeho ubytování v Přítlukách na Přítlucké hoře, kde se nachází rozhledna Maják. Je to krásná rozhledna, ke které se dojede autem skoro až k ní, vede tam panelová cesta, musí se tedy opatrně, protože je nerovná, ale zastavíte asi 50 m pod rozhlednou, dál je to mírný kopec. Z rozhledny jsou vidět Pálavské vrchy, obec Zaječí a Přítluky a naše oblíbené vinařství U kapličky. Jak dobře víte, ze seriálu Vinaři, vinařství Vlček. Musím říci, že zas tak to víno nek...ví. :-D Vzhledem k tomu, že tento seriál milujeme, nesměli jsme zapomenout toto místo navštívit. Takže další cesta vedla do tohoto vinařství. Je to krásný penzion s bazénem, určitě se tu někdy ubytujeme. Přes toto vinařství, se vlastně dostanete k další rozhledně Dalibor, která nad tímto vinařstvím stojí. Je to taková malá rozhlednička. V rámci recepce je i vinotéka, kde si můžete zakoupit místní víno. Také zde jsme si pořídili suvenýr v podobě nějaké té lahve, byla to přímo nutnost. Nevím, možná je to už déle, ale pro mě je to novinka. Všude na jižní Moravě mají Hroznový mošt z klasických odrůd vína - Sauvignon, Muškát Moravský, Pálava, Rulandské šedé, Rulandské modré, ad. Je to sice velmi sladká záležitost, ale velmi chutná. Když to naředíte vodou, chutná to stále dobře a není to tak sladké. Toto jsme si tam zakoupili též. Je to 0,5l a cenově se to pohybuje 109,-Kč - 119,-Kč. Není to zrovna levná záležitost, ale za ochutnání to stojí. Slečny na recepci / ve vinotéce, byli příjemné, ochotné, nebojte se jich zeptat na radu.
Pak jsme pokračovali do Velkých Pavlovic podívat se na Opilé vinné sklípky a kousek nad V. Pavlovicemi je rozhledna Slunečná. Také jsme zde navštívili IC, kde je velice příjemná paní. Hezky jsme si spolu pokecali. K rozhledně se dá dojet autem, je zde i občerstvení. Výhled do krajiny a také na Opilé vinné sklípky. Jsou to takové barevné domečky. Poté jsme se zastavili na oběd v restauraci penzionu André pod kopcem (na rozhlednu se dostanete dvěma cestami a jedna právě vede okolo penzionu s restaurací). Abych pravdu řekla - ceny vysoké, mají sice menu, které je sice za 99,-Kč, ale chutí mě nijak nenadchlo.
Potom naše cesta pokračovala do Vrbice, dalo by se říci, že je to vesnice s nejznámějšími sklepy, které jsou vykutané v kopci nad sebou. Vypadá to moc hezky.
Předposlední zastávkou toho dne byly Hustopeče, v IC jsme si nechali doporučit kavárnu - byla to Cukrárna kaváran Romance. Zákusky dobré, káva hrozná - přišla mi jak kdyby byla z pytlíku 3v1 a ještě na capucino nasypali skořici, kdyby se aspoň zeptali. A jak už není moc vidět, objednáte a zaplatíte u pultu, pak Vám to tedy donesou. V Hustopečích jsme pak ještě navštívili Mandloňovou rozhlednu v mandloňovém háji. K rozhledně se můžete dostat několika způsoby. Buď pěšky, nebo lze i autem. A to kratší cestou vcelku příkrou a nerovnou cestou, ale náš Fordík to zvládnul. Nebo pak delší, normální cestou okolo, tudy jsme jeli zpět. Z rozhledny je pěkný výhled a dokonce, pokud máte to štěstí a jste tam v období plodů, můžete ochutnat čerstvou mandli. Kamení na roztlučení je tam dost, ale je o to zájem, takže někdy už jsou ty plody víš a stěží se na ně dosáhne. Jsou ale i popadané na zemi, stačí hledat. :-)
Odtud jsme se vydali do posledního cíle toho dne. Dnes již myslím velice známý Pavlov pod Pálavskými vrchy. Který, pokud to nevíte, je v seriálu Vinaři vesničkou Křetice. Přesně jsme našli ta místa, která se v seriálu objevila - Obecní úřad, kostel, Pavlíčkovo vinařství, autobusovou zastávku.
Tím jsme toto výletění ukončili a navrátili jsme se do penzionu na dobrou večeři a vínko. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama